Haber

Bursa’da sandığa engel yok… Yatalak hastalar sedyeyle oy kullanmaya götürüldü

Bursa’da sandığa engel yok… Yatalak hastalar sedyeyle oy kullanmaya götürüldü

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, yatalak ve yürüyemeyen hastalar, ortopedik engelliler ve yaşlılar için vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri için seferber oldu. Ambulanslarla sandık başına ve sedyelerle okullara getirilen vatandaşlar, rahatlıkla oy kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, saat 08.00’in prestijiyle, 13’üncü Cumhurbaşkanlığı ikinci sağlık seçimlerinde ortopedik engelli ve yatalak hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirebilmesi için tüm imkanlarını seferber etti. Tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak ve yarı yatalak hastalara ücretsiz ulaşım sağlandı. Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Engelli Şube Müdürlüğü koordinasyonunda 20 ambulans ve 100’e yakın araçla önceden başvuran 700’e yakın vatandaşa ücretsiz ulaşım sağlandı.

Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi’nde yaşayan 52 yaşındaki doğuştan serebral palsi hastası Şerife Çırak, Büyükşehir ekipleri tarafından sedyeyle evinden alınarak ambulansla Kovukçınar Mahallesi’ndeki Barbaros Ortaokulu’na getirildi. Sedye ile sandık başına götürülen Şakar, oyunu kullandıktan sonra evine bırakıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti oy verme süreci bitene kadar kesintisiz devam etti.

focaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu