Haber

İstanbul’daki fabrikada çıkan yangın 37 saattir devam ediyor.

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada çıkan yangına itfaiye ekipleri yaklaşık 37 saattir müdahale ediyor.

Eski Turgut Özal Caddesi’ndeki 6 katlı fabrikanın çatısında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına müdahale 2 gündür sürüyor.

İtfaiyenin çalışmaları da çok sayıda çevik kuvvet aracı (TOMA) ile takviye edildi. Çeşitli ilçe belediyelerine de su tankerleri ile su desteği sağlandı. Yanan binanın bazı bölümleri çöktü.

Gıda, plastik, tekstil gibi farklı eser ve hammaddelerin bulunduğu binanın son iki katında çökmeler meydana geliyor. Binanın dördüncü, beşinci ve altıncı katlarının bazı bölümlerinde devam eden küçük çaplı yangınlara müdahale ediliyor.

Polis, önceki akşam saat 17.00 sıralarında başlayan yangın nedeniyle alevlerin yükseldiği fabrikanın bulunduğu caddede geniş güvenlik önlemini sürdürüyor. Araçların bu sokağa girmesine izin verilmiyor.

Binanın beşinci ve altıncı katlarındaki teçhizat yanarken, itfaiye ekipleri yangını 37’nci saatte söndürmeye devam ediyor.

duraganajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu